O projektu | Rezidence Žižkova
Zvuk
Menu
Vybrat jednotku

Elegance, funkčnost, úspornost. Sebevědomá architektura ztělesňuje vášeň pro moderní technologie i respekt k historickému okolí.

Vlastní svět uprostřed města

V Rezidenci Žižkova se život neomezuje jen na prostor vašeho bytu. Díky promyšlené kompozici vzniká mezi trojicí domů klidný komunitní dvůr propojený s okolím, a přitom s velmi intimní atmosférou.

Na každém detailu záleží

Architekti Kuba & Pilař jsou pověstní důrazem na výtvarný výraz svých staveb. U Rezidence Žižkova pracují s kontrastem vnější, chladně elegantní keramické fasády a světlých lodžií otevírajících byty do zeleného vnitrobloku. Tento hlavní princip doplňuje řada osobitých detailů, které napříč soukromými i společnými prostorami nenápadně podtrhují výjimečnost projektu.

 

Budoucnost bude udržitelná

Díky vlastním zdrojům energie a smart technologiím energetického managementu dosahuje Rezidence Žižkova částečné soběstačnosti. Kombinace kvalitních materiálů, zeleně a zadržování vody pak pomáhá v místě udržovat příjemné mikroklima.

Stínění lodžií přispívá k regulaci tepla v bytech
ZELENÉ STŘECHY & fotovoltaické panely
Orientace vůči světovým stranám podporuje efektivní hospodaření s teplem
dobré mikroklima díky dostatku zeleně
zadržování a závlaha dešťovou vodou
komunitní dvůr s posezením a venkovním osvětlením
PŘÍJEMNÉ MÍSTO PRO ODPOČINEK
kryté parkování v suterénu

Od vícenásobných držitelů Grand Prix Architektů

Studio Kuba & Pilař architekti mnohokrát potvrdilo své výsadní postavení mezi evropskou architektonickou elitou. Držitelé několika Grand Prix Architektů, nominací na Mies van der Rohe Award i titulu Architekt roku 2022 kladou ve svých projektech důraz na kontext stavby, její výtvarný výraz a soulad každého detailu s celkovým konceptem.

Zelené a úsporné

Dokonalá kombinace stylu a funkčnosti. Tvoříme bydlení budoucnosti: s minimálním ekologickým zatížením a energetickými nároky.

Energetickou spotřebu společných prostor pokrýváme z vlastních zelených zdrojů – fotovoltaiky.

O co nejefektivnější hospodaření s energiemi se starají smart technologie. Důležitá data máte díky aplikaci snadno dostupná v mobilu.

Pro závlahu zelených střech a zeleně ve vnitrobloku slouží automatický systém snižující spotřebu vody, který využívá zadržovací nádrže na dešťovou vodu.

Možností jsou dobíjecí stanice pro elektromobily a podpora dalších forem čisté mobility, třeba díky příslušenství pro kola.

Harmonogram prací

05/2023
stavební povolení
4Q 2023
zahájení stavby
2Q 2024
předpokládané dokončení terénních úprav
4Q 2024
plánované dokončení hrubé stavby
1Q 2026
předpokládané dokončení stavby a kolaudace
Online přenos ze stavby
Kamera 01
Kamera 02
Průběh stavby

Pro život ve velkém stylu